HUVIRINGID

Loodus- ja Loovusringi tegevused toimuvad Haridus- ja Teadusministeeriumis kinnitatud Loodus- ja Loovuskeskuse erahuvikooli õppekava alusel. Huviringi tegevuste jälgimiseks hoia silma peal meie facebookis või instagramis.

Matk Rabivere maastikukaitsealal

Hetkel on võimalus osaleda Loodus- ja Loovusringi tegevustes Saku- ja Kohila vallas:

  • Saku vald. Ring leiab aset kaks korda kuus, üks kord kuus laupäeviti leiavad aset matkamised ja üks kord kuus teisipäeviti Kiisa Vabaajakeskuses meisterdamised. 
  • Kurtna kool. Loodus- ja Loovusring toimub üks kord nädalas, esmaspäeviti kell 14.30-15.30. 
  • Kurtna lasteaed. Ring toimub üks kord nädalas esmaspäeviti I grupp kell 15.45-16.30 ja II grupp kell 16.45-17.30.
  • Metsaveere lasteaed. Ring toimub üks kord nädalas neljapäeviti I grupp kell 15.45-16.25 ja II grupp kell 16.30-17.10

Loodus- ja Loovusringis toimuvad vastavalt tunni teemale tegevused, kas õues või siseruumides.

Looduses matkame, lasteaia hoovis uudistame ümbrust, mängime arendavaid ja aktiivseid mänge, nagu näiteks loomabingo, köievedu, poide päästmine ja palju muud. Lisaks oleme teinud lumekunsti ja maalinud jääkäsi, valmistanud mitte-newton vedelikku, laavalampe ja oleme pannud lumevulkaanis laava voolama. Ühtlasi õpime tundma taimi ja loomi, Kooliõpilastega külastame ka erinevaid muuseume ja teaduskeskuseid.

Siseruumides arendame loovust erinevaid tehnikaid kasutades. Oleme näiteks meisterdanud kõrvitsalaternaid, polümeersavist helmeid, maalinud liivaga ja soolaga, vahaplaatidega kaunistanud küünlaid, disaininud võtmehoidjaid, kaunistanud karpe ja lõuendeid, ehitanud puupulkadest lindude söögimaju ja palju muud põnevat.

Loodus- ja Loovusringis peavad lapsed kandma ilmastikukindlaid riideid. Ringis kasutatakse erinevaid värve, tehnikaid ning ronitakse kändudel ja turnitakse metsas, mistõttu võivad riided pöördumatult määrduda, kuluda või rebeneda. Loodus- ja Loovuskeskus ei võta endale vastutust laste riiete kahjustumise eest.

Meisterdatud kõrvitsalaternad

Kui arvad, et ka Sinu lapse lasteaias võiks Loodus- ja Loovusring aset leida, siis palun anna meile sellest teada aadressil udum@udum.ee või täida allolev vorm.

Õppemaksult saab tagasi tulumaksu.


Kontaktivorm