KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mis saab siis, kui õuesünnipäeval vihma sajab?

Sünnipäev toimub iga ilmaga. Välja arvatud ekstreemsed ilmastikunähtused nagu näiteks torm ja ekstreemsed miinuskraadid (see sõltub laste vanusest). Aastad järjepidevat lastega tegutsemist on näidanud, et kui lastel on seljas ilmastikule vastavad riided, siis saab vahva sünnipäeva korraldatud ka vihmasajus!

Kas juhendajad pakuvad vihmasaju korral lastele vihmakeepe?

Ei paku. Lapsevanem paneb lapsele selga ilmastikule vastavad riided arvestusega, et riided võivad pöördumatult määrduda või rebeneda. Vihma korral on selleks kummikud ja kummist vihmariided. Miinuskraadide korral on selleks talvekombe ja talvesaapad. Suvel soovitame lapsele panna pähe nokamüts.

Mis saab siis, kui sünnipäeval osalev laps on allergiline?

Toiduallergia puhul oleme valmis saatma pildi sünnipäevalapse vanemale toiduainete koostisosade kohta, et lapsevanem saaks hinnata, mida menüüs olevast allergikust laps süüa võib. Kui laps on tugevalt allergiline näiteks herilase/mesilase või muu putuka mürgi vastu, või näiteks õitsvate taimede vastu, peab lapsevanem allergikust lapsega kaasas käima terve sünnipäeva vältel (koos vajalike medikamentidega).

Mis siis saab, kui metsas on sääsed ja teised putukad?

Tõsi, metsas võib leiduda ebameeldivaid putukaid. Selleks saab lapsevanem pihustada enne sünnipäeva algust oma lapsele sobilikke vahendeid. Juhendajad lastel erinevaid vahendeid putukate tõrjumiseks ei kasuta.

Kui ma ei soovi Loodus- ja Loovuskeskuse poolset toitlustust, siis millal ma lastele süüa pakun?

Ilma toitlustuseta metsasünnipäev kestab 2 h. Toitlustust võib pakkuda programmi ajast või pärast programmi. Toitlustamise aeg tuleb juhendajaga eelnevalt kokku leppida. Kui toitlustamine jääb programmi aja sisse, siis sellest tulenevalt sünnipäeva läbi viimise aeg ei pikene.

Mitu juhendajat sünnipäeval on?

Olenevalt laste arvust ja vanusest, osaleb sünnipäeval 1 või 2 juhendajat.

Kas lapsevanemad on sünnipäevale oodatud või mitte?

Teeme hea meelega sünnipäevasid ainult lastele, et vanemad saaksid 2,5 tundi tegeleda endale meelepäraste toimingutega. Kui lapsevanemad soovivad osaleda sünnipäeval, siis ka see on meie poolt täiesti okei. Juhendajatele tuleks anda vähemalt 3 päeva enne sünnipäeva toimumist teada, kas sünnipäeval osalevad ainult lapsed, või ka lapsevanemad (arvuliselt).

Mida soovivad teada juhendajad enne sünnipäeva algust?

Juhendajale tuleb enne sünnipäeva algust kirjutada sünnipäevalapse nimi, vanus, külaliste arv, ning kas lapsevanemad osalevad sünnipäeval või mitte.

Kas lapse riided võivad pöördumatult määrduda ja rebeneda ning katki minna?

Jah, lapsevanemad peavad arvestama sellega, et laste riided võivad nii sünnipäevadel, ringides kui töötubades pöördumatult määrduda (muru, muld, akrüülpliiatsid vms) või rebeneda (oksad, kännud). Juhendajad ei vastuta laste riiete eest mitte mingil viisil. Meie eesmärk on vahva programmi läbi viimine, kus kogeme loodust ja arendame loovust, muretsemata üleliigse pärast.

Kas pakume ka lastevanematele toitlustust?

Toitlustust pakume ainult lastele. Kui lapsevanemad osalevad sünnipäeval, siis vastutab lastevanemate toitlustuse eest sünnipäevalapse vanem. Võimalik on teha ka erandeid, aga selleks tuleb ühendust võtta juhendajatega.

Miks küsivad mõnikord juhendajad lapse kohta lisainformatsiooni?

Olenevalt lapse vanusest võivad juhendajad küsida sünnipäevalapse kohta lisainformatsiooni (nt kes on lemmik multikategelane, mis on sünnipäevalapse hobid). See sõltub sünnipäeval planeeritavatest tegevustest. Võib juhtuda, et küsime lapse kohta lisainformatsiooni, aga sünnipäeva tegevustes see ei kajastu.

Kas pakume ka omapoolseid kutseid lastele?

Loodus- ja Loovuskeskus kutseid ei paku. Kutsete disainimiseks soovitame sünnipäevalapse vanemale Canvat.

Kui mul on veel küsimusi, millele siin vastust ei leidnud?

Meiega saab ühendust e-posti aadressil udum@udum.ee, instagramis loodusjaloovus või telefoni teel +372 53061095 (Tiina). Kui me kohe ei vasta, siis ilmselt viime läbi mõnda ringi sünnipäeva või töötuba. Helistame Teile tagasi. Rõõmsate kohtumisteni!