LAAGRID

Loodus- ja Loovuskeskus pakub nii ööbimisega suvelaagreid kui koolivaheaegadel päevalaagreid. Informatsiooni saamiseks hoia silma peal meie kodulehel, facebookis või instagramis.

Kutsu meid oma kooli/noortekeskusse laagrit läbi viima või eelbroneeri oma laps meie suvelaagrissse aadressil udum@udum.ee. 

Varasemalt toimunud laagrid

Loodus- ja Loovuskeskuse süvendatud keskkonnalaager leidis aset 22-24.08.2022 KeskkonnaInvesteeringute Keskuse toetusel.

Süvendatud keskkonnalaagris matkasime nii metsas, rabas kui mere ääres. Matkadel tutvusime meid ümbritseva loodusega, sh õppisime tundma taimi ning kogusime taimi ka herbaariumi jaoks. Liikide tundmine annab parema ülevaate elurikkuse, sh tugevate ökosüsteemide olulisusest.

Herbaariumi koostamine keskkonnalaagris

Suvelaagris külastasime ka Tallinna Jäätmejaama, kus keskkonnaspetsialist andis põhjaliku ülevaate jäätmete liigiti kogumise olulisusest ning lisas, kuidas ja miks erinevaid materjale taaskasutatakse. Saadud teadmisi kinnistasime praktilise tööga, kus õpilased kogesid, et ära viskamise asemel on vanast esemest vähese vaevaga võimalus luua uus ja atraktiivne asi. Nimelt kaunistasime šabloone ja helendavaid värve kasutades T-särke, mis lisaks keskkonnaalastele teadmistele arendas õpilastes ka loomingulist poolt.

Suvelaager toimus Adila Campis, Raplamaal, kus lisaks keskkonna teadmiste täiendamisele sai ujuda, meisterdada, mängida ning grillida.

Lastelaagri lõunapaus

Päevalaager Lahemaal 24.08.2021.

Külastasime Majakivi-Pikanõmme loodusõpperada, kus kohtusime Eesti suuruselt kolmanda rändrahnuga, tutvusime erinevate soo tüüpidega, Juminda poolsaare metsadega ning ronisime vaatlustorni. Tsitre lõkkekohas tegime üheskoos lõkkel süüa ning mängisime lõbusaid mänge.

Matk päevalaagris

Kontaktivorm