LOODUS- JA LOOVUSSÜNNIPÄEV

Loodus- ja Loovuskeskus pakub sünnipäeva tähistamise võimalust nii õues kui ka siseruumides. Õues toimuvaid sünnipäevasid nimetame me Loodus- ja Loovussünnipäevadeks, siseruumides toimuvaid sünnipäevasid kutsume me Loovussünnipäevadeks. Vaata varasemalt toimunud pidude kohta meie facebookist.

Suvine Loodus- ja Loovussünnipäev Metsanurme lõkkekohas

Loodus- ja Loovussünnipäev

Loodus- ja Loovussünnipäev algab seiklusliku matkaga, mille käigus viskame käbidega täpsust, ronime üle kivide ja kändude ning puhume rohuliblevilet. Olenevalt kasvukohast avastame meid ümbritsevat faunat ja floorat, rabas matkates püüame loodusest leida Eesti enda lihasööjataime!  

Lõkkel grillime nii soolaseid kui magusaid burgereid, mille paneme kokku ka täiesti ise, selliselt maitseb burger kõige paremini! 

Sünnipäev jätkub meisterdades. Kevadistel, suvistel ja sügisestel sünnipäevadel meisterdame näiteks ussikesi, vurre või käeehteid. Talvel loome lumekunsti või maalime jääkäsi. Meisterdamine arendab peenmotoorikat ja tõstab keskendumisvõimet ning mis kõige olulisem – igale sünnipäevalisele jääb Sinu lapse sünnipäevast vahva mälestus.

Talvisel sünnipäeval lumekunsti loomine

Aktiivsed ja arendavad mängud toimuvad kas individuaalselt, paaris või meeskonnas. Meeskonnatööna päästame merelt poisid, paneme jõu proovile köieveos või kiiruse teatevõistlusel või banaanikullis. Väljendame ennast paaris pantomiimina, või joonistusmängus tahvlile või lumevärvidega lumele individuaalselt, teeme mitte-newton vedelikku, mõistatame sünnipäevalapse kohta viktoriini või mängime arvamismängu “mis on kastis”. 

Loodus- ja Loovussünnipäeval kõiki eelnimetatud tegevusi ühel sünnipäeval korraga teha ei jõua – läheneme individuaalselt – vaatame, mis tegevused just Sinu lapse sünnipäevale kõige paremini sobivad. Tegevuste rohkus ja varieerumine tähendab seda, et kui Sinu laps on varasemalt juba mõnel meie korraldatud sünnipäeval külalisena osalenud, siis jagub ka Sinu lapse sünnipäeval avastamisrõõmu ja vahvaid tegevusi. 

Sünnipäeva kestvus on 2,5 tundi ja osalejate arvuks maksimaalselt 15 last. Kui lapsi tuleb rohkem, lisandub iga lapse eest 10 eurot, ning laste arv tuleb varasemalt meile teada anda. Lapsevanem ise sünnipäeval osalema ei pea. Lapsevanema ülesanne on tuua lapsed kohale ning tulla sünnipäevalistele 2,5 tundi hiljem järele. Siiski, kui vanemad soovivad, võivad ka nemad sünnipäeval osaleda. Sünnipäevalapse minimaalne vanus võiks olla 4 aastat. Nooremad lapsed võivad matkal osaleda koos vanemaga. 

Loodus- ja Loovusünnipäeva maksumus koos toitlustusega 15-le lapsele maksab 250 €. Hinna sisse on arvestatud lisaks toitlustusele ka kõik vahendid ning juhendamine. Toitlustus on mõeldud lastele, laste vanemaid toitlustuse sisse ei arvestata. Kui soovite toitlustust ka vanematele, siis tuleb sellest meile eraldi teada anda ning sellele lisandub eraldi tasu. Kui sünnipäev toimub Harjumaa või Raplamaa maakonnast kaugemal, lisandub sünnipäeva maksumusele transpordikulu. 

Soovitame Loodus- ja Loovussünnipäevade tähistamiseks Harjumaal järgmisi asukohti:

 • Metsanurne-Üksnurme matkarada ja Metsanurme lõkkekoht;
 • Keila terviserajad ja lõkkekoht;
 • Tabasalu loodusõppe rada ja lõkkekoht.

Soovitame Loodus- ja Loovussünnipäevade tähistamiseks Raplamaal järgmisi asukohti:

 • Rabivere lõkkekoht ja matkarada;
 • Mukri raba matkarada ja lõkkekoht.

Kui ülalolevast valikust ei leidnud endale sobivat kohta, siis kirjuta meile, leiame koos mõne sobiva lahenduse.

Loodus- ja Loovuskeskus jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning ei garanteeri, et kõik eelnimetatud tegevused sünnipäeval aset leiavad.

Sügisene sünnipäeva matk

Loovussünnipäev

Loovussünnipäeva tuleme tähistama sünnipäevalapse koju või sünnipäevalapse vanema poolt välja pakutud asukohta. Loovussünnipäeva läbi viimiseks on tarvis suuremat lauda, mille äärde noored istuma/seisma mahuvad. Loovussünnipäeva raames meisterdame mõne toreda eseme, mis jääb hiljem ka teistele lastele Sinu lapse sünnipäeva meenutama. Meisterdamine toob sünnipäevalised kodusest sünnipäevatrallist korraks kokku ja suunab keskenduma ja süvenema. Valida saab järgmiste meisterduste seast:

 • Küünalde kaunistamine;
 • Unenäopüüdjate meisterdamine; 
 • Portselanvärvidega tasside kaunistamine;
 • Pliiatsitopsi meisterdamine;
 • Riidest koti disainimine; 
 • T-särkide disainimine;
 • Trips-traps-trulli meisterdamine;
 • Looma- või emotsioonide pusle meisterdamine;
 • Nimeliste ja/või makramee stiilis käeehete valmistamine.
Šablooniga disainitud riidest kott
Laste enda poolt šabloonidega disainitud T-särgid
Loomapuslede meisterdamine
Meisterdatud emotsioonipusle
Meisterdatud Trips-Traps-trull
Meisterdatud trips-traps-trull

Loovussünnipäev kestab umbes 1-2 h ja sünnipäeva maksumus sõltub valitud meisterdusest ning laste arvust. Täpsema info saamiseks kirjuta meile udum@udum.ee või täida allolev vorm.


Kontaktivorm