Õuesünnipäev sügisel paduvihmas

Üldiselt on ilmataat Loodus- ja Loovussünnipäeva tähistamisel jaganud meile helgelt soojust ja päikest. Paraku tuleb siin parasvöötmelises kliimas olla valmis kõige hullemaks, milleks on paduvihm koos ääretult tugeva tuulega, või siis -25 külmakraadi või ehk hoopis 30 soojakraadi, igaühe jaoks on oma õudus ning eks eestlane leiab ju alati põhjuse vinguda, teada-tuntud rahvussport või nii. 

Loodus- ja Loovussünnipäevale tulles aega meil selle rahvusspordiga tegeleda ei ole. Sünnipäevasid viime läbi iga ilmaga. Viimane paduvihmas peetud õuesünnipäev toimus Paljassaare puhkealal, kus varjualuse võimalust kahjuks ei ole. Paljassaares toimunud sünnipäeva kohta saab tsiteerida eesti kirjandusklassikat “kui sünnipäevalised lõkkekohta jõudsid, oli vihmasadu juba alanud”. Vihm söögi valmistamist ega ka üldist meeleolu ei muutnud, tuju oli kõigil noortel ja juhendajatel hea ja hing tegutsemistahet täis. Ka lapsevanemad ei olnud puu all vihmavarjus seistes liiga nukrad. Vihmase ilma korral keskendume sooja hoidmiseks rohkem aktiivsete mängude mängimisele, nagu näiteks takistusrada, banaanikull, kes-on-kus ja palju muud. Vihm ei sega ka arva-ära-joonistusmängu mängimist ega teisi arendavate ja harivate mängude mängimist. 

Tegelikult segab vihm ainult ühte tegevust, milleks on meisterdamine. Muidugi noored saavad väga edukalt vihmas meisterdada (kui just liiga külm ei ole). Vihm on tülinaks ikka pigem juhendajatele, kes sünnipäeva lõppedes kütavad sauna, et meisterdamistarvikud, nagu niidid, lõngad, pärlid jpm kiirelt ära kuivaks ja hallitama ei läheks. Seetõttu soovimegi üldiselt Loodus- ja Loovussünnipäevasid korraldada sellistes kohtades, kus on lisaks lõkke tegemise võimalusele ka varjualune. Õnneks neid kohti ikka leidub ja aitame ka omalt poolt sobivaima koha leidmisega. 

Nagu eelnevast võib järeldada, kehtib kõikide õuesünnipäevade osas teada-tuntud ütlus “ei ole halba ilma, on vaid vale riietus” ehk sünnipäevale tulles pakime oma lapsed mugavasse kummiülikonda, kummikud jalga ja pidu võib alata. Loomulikult ei ole kummiülikonda vaja siis, kui tarvis on hoopis teisi vajalikke asju, ja seda teab juba iga lapsevanem ise kõige paremini!