Talvise õuesünnipäeva võtmesõnadeks on pikem matk ja soojendav lõke. Olenevalt ilmastikutingimustest saame uudistada loomade, sh nende tegevuse jälgi, jälgida loodust selle puhkeseisundis, mõtiskleda loomade üle, kes peavad talveund või taliuinakut ning nendest lindudest, kes on talvituma jäänud meie karmi talvisesse loodusesse ja nendest, kes lõunamaale lennanud.
Ühel talvisel õuesünnipäeval kogesime koos sünnipäevalistega kahe ja poole tunni jooksul mitut erinevat Eesti talve palet: oli tuisku, tormi, lörtsi ja päikeselist karget talveilma. Päikese paistel grillisime metsaserval vorstikesi ja vahukomme, tuisu eest pagesime sügavasse metsa, kus puud andsid meile mõnusa varju ja saime looduse rahus mängida planeeritud mänge. Metsast leidsime ka külmunud suuremad veeloigud, mille lumest puhtaks lükkasime ja millest mõnusa uisuplatsi kohandasime. Lisaks lumeinglitele tegime värvilist lumekunsti. Mõni sünnipäevaline jäi kunsti luues klassikaliste roosade südamete juurde ning mõni sünnipäevaline lasi oma loovusel lennata abstraktse kunsti näol. Siiski olid kõik sünnipäevalised oma looduga rahul 🙂
Need sügise ja talveperioodi sünnipäevalapsed, kes soovivad oma sünnipäevaks midagi tõeliselt närvekõditavat ja erilist, viime pimedasse metsa laterna- või taskulambi matkale. Mets omandab pimedas hoopis uue ilme, kõik helid tunduvad oluliselt valjemad ja varjud meenutavad (tegelikult juba ammu uinakuid tegevaid) metsloomi. Pilvitu ilma korral püüame mõnel lagedamal alal märgata langevaid tähti ja lasta lendu oma suurimad soovid, selleks viskame ennast lumme pikali ja kustutame valgusallikad. Täielikus vaikuses ja pimeduses kogeme külg-külje kõrval imelist loodust. Seejärel matkame lõkkekohta, teeme ise endale kõhtu täitva nii soolase kui magusa toidu ning mängime aktiivseid ja arendavaid mänge.